گروه مهندسان خانه سبز

از یوزپلنگ سریع السیر تا گلزنی در 14 ثانیه

Administer : 2 | تاریخ :سه شنبه 2 شهریور 1395

از یوزپلنگ سریع السیر تا گلزنی در 14 ثانیهاوسین بولت، مایکل فلپس، سیمون بیلز، نیمار و ... همه ستاره های المپیک ریو بودند که در این مطلب به معرفی بیست نفر اول آنها که جذاب ترین های المپیک بودند خواهیم پرداخت.

               پس از پایان المپیک ریو 2016 به مانند گذشته سایت ها، خبرگزاری ها، روزنامه ها و اغلب رسانه های دنیا به رونمایی از انتخاب های خود از ستاره ها، ورزشکاران برتر و ... می پردازند که در روزهای پس از المپیک جذابیت ویژه ای برای مخاطبان خواهد داشت. سایت globo برزیل که یکی از معتبرترین رسانه های جهان است نیز انتخاب های جالبی به عنوان 20 ورزشکاران اول المپیک ریو کرده است، انتخاب های آن ها را از نظر می گذرانیم.


1. اوسین بولت(جامائیکا): یکی از جاودانه ترین های تاریخ المپیک، یوزپلنگ که عنوان سریعترین مرد تاریخ المپیک را به نام خود زده است در ریو نیز توانست سه بار مدال طلا را بر گردن خود ببیند. بولت در رشته دو و میدانی و ماده های 100 متر، 200 متر و 4 در 100 متر توانست به مقام اول دست پیدا کند.

 


2. مایکل فلپس (آمریکا): شناگر آمریکایی که امسال توانست رکوردها و مدال های المپیکی خود را عجیب و غریب تر کند در 5 رشته به مدال طلا و یک رشته نیز به مدال نقره دست پیدا کرد. فلپس در رشته شنا و ماده های 100 متر آزاد، 4 در 100 متر آزاد، 200 متر آزاد، 200 متر پروانه و 4 در 200 متر امدادی به مدال طلا دست پیدا کرد و در 100 متر پروانه نیز اسیر شناگر جوان سنگاپوری شد.

 


3. سیمون بیلز (آمریکا): یکی دیگر از اعجوبه های دنیای ورزش که در ریو درخشید، ژیمناست دختر و کم سن و سال آمریکایی در توانست به 4 مدال طلا و 1 مدال برنز دست پیدا کند. بیلز در ماده های پرش از خرک، حرکات زمینی، ژیمناستیک هنری انفرادی و میله تعادل توانست عنوان قهرمانی را در المپیک از آن خود کند. او پرچمدار کشورش در اختتامیه این رقابت ها نیز محسوب می شد.

 


4. ژوزف اسکولینگ (سنگاپور): جوان 21 ساله سنگاپوری توانست فلپس افسانه ای را شکست دهد، او در رشنه شنا و ماده 199 متر پروانه، به مقام اول رسید تا نخستین طلای کشور سنگاپور را در تاریخ المپیک به دست بیاورد. نکته جالب اینکه اسکولینگ به دلیل کسب اولین طلای تاریخ یک کشور، بیشترین پاداش را هم دریافت، او 740 هزار دلار بابت شاهکار خود پاداش گرفت.

 


5. تیاگو براز داسیلوا (برزیل) : یکی از ارزشمندترین طلاهایی که در هر المپیک داده می شود، او اکنون عنوان بلند پروازترین را در اختیار دارد، تیاگو به عنوان قهرمان پرش با نیزه، توانست رکورد 6 متر و 3 سانتی متری را به نام خود بزند.

 


6. رافائل سیلوا (برزیل) : نخستین طلایی برزیلی ها در المپیک ریو، رافائل توانست با پیروزی های متعدد خود را به فینال برساند و در آن دیدار در برابر جودکار مغولستانی به پیروزی برسد و در نهایت مدال طلای وزن 57- کیلو را به عنوان اولین طلای برزیلی ها در المپیک 2016 معرفی کند.


7. رابسون کونسیسائو (برزیل) : بوکسور برزیلی هم یکی از چهره های جذاب و برتر این دوره معرفی شده است، او که در وزن 60- کیلو مشت زد در نهایت توانست خود را به فینال برساند و در برابر حریف فرانسوی به برتری برسد و برای اولین مدال طلای المپیک را بر گردن خود ببیند.


8. تدی رینر (فرانسه) : جودوکار سنگین وزن فرانسوی نیز یکی از طلاهای این دوره را به نام خود زد، او در وزن 100+ کیلو مبارزه کرد در نهایت توانست در دیدار نهایی جودوکار ژاپنی شکست دهد و صاحب مدال طلا شود.


9. آنتونی اروین (آمریکا) : یکی از مسن ترین ورزشکاران شرکت کننده در المپیک ریو، او در 35 سالگی نیز به مانند 16 سال پیش و المپیک سیدنی به مدال طلا دست پیدا کنذ، اروین عنوان پیرترین طلایی تاریخ المپیک را با کسب مدال طلای ماده 50 آزاد رشته شنا را به نام خود بزند.

 


10. شائونای میلر (باهاماس) : یکی از عجیب و غریب ترین مدال های تاریخ المپیک را دونده زن باهاماسی برای خود کرد، مدالی که شهرتی بیش از آنچه تصور می شد برای او به ارمغان آورد، او که در دور مقدماتی به عنوان چهارم رسیده بود در دور نهایی در حالیکه از رقیب خود عقب تر بود با شیرجه ای توانست 0.07 ثانیه خود را زودتر از فلیکس آمریکایی از خط پایان عبور دهد.


11. مو فرح (بریتانیا) : محمد فرح، دونده مسلمان بریتانیایی سومالیایی تبار، توانست در المپیک ریو نیز عناوین خود را تکرار کند و خود را بی رغیب نشان دهد، او امسال توانست دو مدال طلای دومیدانی را به نام خود کند، طلاهای دوی 5000 متر و 10000 متر برای این دونده مسلمان بود.

 

 

12. آبی آگوستینو (آمریکا) و نیکی هامبلین (نیوزلند) : البته این دو نفر نتوانستند مدالی از آن خود کنند اما چیزی که باعث شد نام آنها در لیست جذاب ترین ها قرار بگیرد اتفاقی بود که برای آنها افتاد، این دو دونده زن به عنوان آخرین دونده های مرحله نیمه نهایی دوی 5000 متر بودند که یکی از آنها قبل از خط پایان به زمین خورد، دونده آمریکایی نیز بدون توجه به خط پایان به او کمک کرد تا از جای خود برخیزد، چند متر جلوتر نوبت این دونده بود که به علت مصدومیت زمین بخورد و این بار دونده نیوزلندی به سراغ او آمد و به وی کمک کرد تا با یکدیگر از خط پایان بگذرند.


13. آلیسون کروتین و برونو اشمیت (برزیل) : والیبالیست های ساحلی برزیل الف، توانستند عنوان قهرمانی را از آن خود کنند، تیمی که متشکل از این دو نفر بود و در نهایت توانست مدال طلا را از آن خود کند.


14. نیمار (برزیل) : کاپیتان تیم ملی فوتبال المپیک برزیل بالاخره توانست خاطره تلخ جام جهانی را پاک کند و جام قهرمانی المپیک را بالای سر ببرد، نیمار که در این رقابت ها با گلزنی خود راه را برای قهرمانی بازیکنانش باز کرد سریع ترین گل تاریخ المپیک را در ثانیه 14 به ثمر رساند.

 


15. تیم ملی والیبال برزیل : برزیلی ها یک قهرمانی بسیار ارزشمند دیگر را از آن خود کردند، آنها علاوه بر فوتبال در یک ورزش تیمی دیگر نیز توانستند طلایی شوند، تیم ملی والیبال برزیل پس از شکست حریفان توانست خود را به فینال برساند و در بازی نهایی نیز بعد از پیروزی در برابر ایتالیا طلایی شود.

 


16. ایساکو آی کی روش (برزیل) : قایقران برزیلی نیز یکی از اولین مدال های این کشور را از آن خود کرد، کی روش در قایقرانی تک نفره توانست با ثبت زمان 3:58:52 عنوان اول را در هزار متر مردان به دست بیاورد.


17. کیت لدکی (آمریکا) : شناگر زن آمریکایی که در این المپیک با ثبت رکوردهایی خارق العاده یکی از شگفتی های ریو بود او توانست با عملکرد استثنایی خود 4 مدال طلا و 1 مدال نقره به دست بیاورد.


18. کاتینکا هوسزو (مجارستان) : شناگر مجارستانی نیز یکی از مهم ترین بازیکنان حاضر در ریو بود، او توانست 3 بار مدال طلا و 1 بار نیز مدال نقره رقابت ها را از آن خود کند.


19. دانوتا کوژاک (مجارستان) : قایقران مجاری توانست در رشته کایاک به سه مدال طلا دست پیدا کند و نام خود را به عنوان یکی از مدال آورترین های ریو معرفی کند.


20. رایان مرفی (آمریکا) : یکیدیگر از شناگران آمریکایی نیز خود را در رده پرمدال ها قرار داد، او نیز توانست سه بار طلایی شود و به عنوان بیستمین چهره مورد نظر رسانه برزیلی خود را معرفی کند.

دسته بندی : مطالب جالب و خواندنی ,
tag: جذاب ترین های المپیک , جذاب ترین های المپیک 2016 , المپیک 2016 , بهترینهای المپیک 2016 , بهترینهای المپیک ریو ,
 

آخرین مطالب خانه سبز

» دانلود آهنگ زیبا و خاطره انگیز عارف با نام خواب ستاره ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی با نام رویای بی تکرار ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» ناگفته های «مهدیه محمدخانی»، خواننده موسیقی سنتی ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» چه رنگ لباسى براى عكس انداختن مناسب است ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» شخصیت شناسی چه رنگی دوست دارید ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» بزرگترین فاجعه انسانی قرن اخیر در کمین تهرانی‌ها ( شنبه 16 بهمن 1395 )
» افراد با این ویژگی‌ها هرگز لب به چای نزنند ( جمعه 15 بهمن 1395 )
» حال استاد «شجریان» بهتر شده ( جمعه 15 بهمن 1395 )
» مدلهای مانتو رنگ سال 96 ( جمعه 15 بهمن 1395 )
» تزیین دیوار با ایده های جالب و ارزان قیمت! ( جمعه 15 بهمن 1395 )
» وقتی همه میگریختند آنان میشتافتند.. ( جمعه 1 بهمن 1395 )
» خلاقیت در کسب و کار؛ تجربیاتی از موفقیت های برندینگ ( جمعه 10 دی 1395 )
»  دکوراسیون خانه به رنگ سال 2017 ( شنبه 4 دی 1395 )
» دانلود تحقیق باغ سازی رنسانس ( جمعه 12 آذر 1395 )
» دانلود آهنگ زیبای مهستی با نام طعنه ( جمعه 12 آذر 1395 )
» مناسب ترین جنس کابینت برای خانه های شما ( جمعه 12 آذر 1395 )
» معجونی برای جلوگیری از سکته قلبی ( جمعه 12 آذر 1395 )
» سارا خادم الشریعه بر سکوی سوم گرند پری جهان ایستاد ( جمعه 12 آذر 1395 )
» دانلود آهنگ زیبا و خاطره انگیز یاور همیشه مومن از داریوش ( جمعه 5 آذر 1395 )
» سرطان به سبک ایرانی ( جمعه 5 آذر 1395 )
» واکنش تند محسن چاووشی به شایعات حضور در «سنتوری۲» ( جمعه 5 آذر 1395 )
» تصاویر چهره ها در شبکه‌های اجتماعی ( جمعه 5 آذر 1395 )
» آموزش استفاده حداکثری از سرعت اینترنت در اندروید ( جمعه 5 آذر 1395 )
» آموزش کسب درآمد از اینستاگرام ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» صبحانه، قبل یا بعد از تمرینات ورزشی؟ ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» هشدارهایی در رابطه با کمبود ویتامین B12 ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» دانلود پروژه کامل تجاری اداری ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» دانلود آهنگ بیادماندنی شهریار قنبری با نام قدغن ( جمعه 28 آبان 1395 )
» روانشناسی رنگ قرمز در دکوراسیون منزل ( جمعه 28 آبان 1395 )
» نقش‌های منفی دوست‌داشتنی در سینمای ایران ( جمعه 28 آبان 1395 )