گروه مهندسان خانه سبز

واقعیت‌ های تلخ درباره اعتیاد و بیکاری در کشور

Administer : 2 | تاریخ :جمعه 23 مهر 1395

 واقعیت‌ های تلخ درباره اعتیاد و بیکاری در کشور
رییس کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: یقیناً آمار معتادان قطعی کشور کمتر از 2.5 میلیون نفر نیست و با در نظر گرفتن مصرف کنندگان تفننی‌ قطعا به 4 میلیون نفر خواهند رسید.
                         به نقل از ایسنا رییس کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: یقیناً آمار معتادان قطعی کشور کمتر از 2.5 میلیون نفر نیست و با در نظر گرفتن مصرف کنندگان تفننی‌ قطعا به 4 میلیون نفر خواهند رسید.

علی هاشمی ضمن بیان آنکه مواد مخدر یکی از عوامل کلیدی مانع توسعه کشور است؛ با تاکید برآنکه تا زمانی که آمار درست نداشته باشیم نمی‌توانیم برنامه ریزی‌های صحیح داشته باشیم، گفت: یقیناً آمار معتادان قطعی ما کمتر از 2.5 میلیون نفر نیست و با در نظر گرفتن مصرف کنندگان تفننی‌ قطعا به 4 میلیون نفر خواهند رسید. البته نتایج شیوع شناسی جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر  و سازمان بهزیستی می‌تواند مبنای درستی برای آمار باشد و امیدوارم هرچه زودتر  منتشر شود.

نرخ واقعی بیکاری در برخی شهرها تا 80 درصد می رسد

وی در ادامه بیکاری را ام المفاسد جامعه دانست و با تاکید برآنکه بیکاری و تاهل را نمی‌توان به عنوان عوامل اصلی گرایش به اعتیاد در نظرگرفت، اما از عوامل تاثیرگذار بر آن هستند گفت: براساس آمارهای رسمی 11 میلیون و 200 هزار نفر جوان مجرد داریم؛ نرخ واقعی بیکاری نیز در بعضی شهرهای کشور به 70 تا80 درصد رسیده است.

وی در ادامه عنوان کرد: حدود 15 سال پیش طی تحقیقی متوجه شدیم که 90 درصد افرادی که تحصیلات عالی نداشته و زیر دیپلم بودند به اعتیاد گرایش پیدا می‌کردند اما طی دهه گذشته شاهد مصرف مواد مخدر در میان افرادی با تحصیلات عالیه هستیم.

21 درصد جامعه 13 میلیونی کارگری معتاد هستند

رییس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به شیوع اعتیاد در جامعه کارگری اشاره کرد و گفت: طبق گزارشات ستاد مبارزه با مواد مخدر، 21درصد معتاد در جامعه 13 میلیونی کارگری وجود دارد.

هاشمی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری با سران قوا و مسئولان نظام در خصوص آسیب های اجتماعی؛ اظهار کرد: مقام معظم رهبری، اعتیاد ، حاشیه نشینی، فقر، بیکاری و طلاق را اصلی ترین آسیب‌های اجتماعی دانستند.

وی همچنین ضمن اشاره به 3 جلسه 3 ساعته مقام معظم رهبری با حضور سران سه قوه و مسئولان نظام در خصوص آسیب‌ها افزودند: ایشان در شروع این جلسات معتقد بودند که این جلسات 20 سال با تاخیر برگزار شده است.

هاشمی در ادامه ضمن اشاره به آنکه امام خمینی (ره) پس از جنگ به سران سه قوه و نخست وزیر فرمودند که اولویت اول کشور پس ازجنگ مهار اعتیاد است گفت: جلسات رهبری با سران قوا منجر به صدور 6 مصوبه کلی شد که مهمترین رکن دستور رهبری به مدیریتی باز می گردد که باید این دستورات را در تمامی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، امنیتی ، علمی و حتی سازمان های غیر دولتی رصد و دنبال کند.

افزایش تعداد معتادان به مخدرهای صنعتی از 10 هزار نفر در آغاز دولت نهم  به 335 هزار نفر در آغاز کار دولت یازدهم

هاشمی ادامه داد: در پایان دولت اصلاحات، به عنوان جانشین رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر، حداکثر 10 هزار معتاد صنعتی را به دولت نهم تحویل دادیم؛ در آن زمان قیمت مواد مخدر هر کیلویی 170 میلیون تومان بود؛ اما 8 سال بعد چشم باز کردیم و دیدیم دولت دهم هنگام تحویل ستاد رسما 335 هزار معتاد صنعتی، با قیمت کیلویی 9 میلیون تومان را به دولت یازدهم تحویل داد که این فاجعه نتیجه عدم رصد منظم و کنترل صحیح و عدم اجرای مصوبات مربوط به مدیریت مصرف از طریق کشت شقایق بوده است.

وی ادامه داد: آمارها می‌گویند 3 درصد جامعه معتاد بوده و اگر قبول کنیم 97 درصد جامعه سالم هستند، برای آنها چه کردیم؟ این درحالیست که باید بدانیم جدی‌ترین اقدام برای معتادان نیز درمان و کاهش آسیب است؛با این حال باید بدانیم مهمتر از آن 3 درصد، 97 درصدی هستند که هنوز درگیر نشده‌اند و باید اقدامات پیشگیرانه جامع ، مطلوب را با توجه به گستره رسانه ملی و شبکه های مجازی در دستور کار خود قرار دهیم.

نتیجه عدم وجود صنعت پیشرفته اوقات فراغت در کشور، افزایش گرایش به اعتیاد است

رییس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به نقش پیشگیری اشاره کرد و گفت: باید با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع گرایش افراد به سمت اعتیاد شویم؛ این درحالیست که برای مثال صنعت اوقات فراغت کشور به نسبت ظرفیت کشور، تحولات جهانی و الگوهای بین المللی وضعیت مطلوبی ندارد و یا در حوزه صنعت سینما و تلویزیون ، کار به جایی رسیده است که بیش از 70 درصد مردم به اذعان وزیر ارشاد ماهواره می‌بینند؛ تا جائیکه باید قانون ماهواره را تغییر داد زیرا در غیر این صورت تمام مردم مجرم محسوب می‌شوند که تمام این مسئال ناشی از عدم وجود صنعت پیشرفته و درست برای اوقات فراغت در کشور بوده و عدم وجود برنامه اوقات فراغت هدفمند و متناسب با روحیات جوانی و نوجوانی نیز خود باعث افزایش گرایش به اعتیاد و دیگر آسیب ها می شود.دسته بندی : خبر ,
tag: اعتیاد و بیکاری در کشور , آمار اعتیاد و بیکاری در کشور , آمار اعتیاد در کشور , آمار واقعی اعتیاد در کشور , آمار بیکاری در کشور , بیکاری در کشور , آمار بیکاری ,
 

آخرین مطالب خانه سبز

» دانلود آهنگ زیبا و خاطره انگیز عارف با نام خواب ستاره ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی با نام رویای بی تکرار ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» ناگفته های «مهدیه محمدخانی»، خواننده موسیقی سنتی ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» چه رنگ لباسى براى عكس انداختن مناسب است ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» شخصیت شناسی چه رنگی دوست دارید ( جمعه 29 بهمن 1395 )
» بزرگترین فاجعه انسانی قرن اخیر در کمین تهرانی‌ها ( شنبه 16 بهمن 1395 )
» افراد با این ویژگی‌ها هرگز لب به چای نزنند ( جمعه 15 بهمن 1395 )
» حال استاد «شجریان» بهتر شده ( جمعه 15 بهمن 1395 )
» مدلهای مانتو رنگ سال 96 ( جمعه 15 بهمن 1395 )
» تزیین دیوار با ایده های جالب و ارزان قیمت! ( جمعه 15 بهمن 1395 )
» وقتی همه میگریختند آنان میشتافتند.. ( جمعه 1 بهمن 1395 )
» خلاقیت در کسب و کار؛ تجربیاتی از موفقیت های برندینگ ( جمعه 10 دی 1395 )
»  دکوراسیون خانه به رنگ سال 2017 ( شنبه 4 دی 1395 )
» دانلود تحقیق باغ سازی رنسانس ( جمعه 12 آذر 1395 )
» دانلود آهنگ زیبای مهستی با نام طعنه ( جمعه 12 آذر 1395 )
» مناسب ترین جنس کابینت برای خانه های شما ( جمعه 12 آذر 1395 )
» معجونی برای جلوگیری از سکته قلبی ( جمعه 12 آذر 1395 )
» سارا خادم الشریعه بر سکوی سوم گرند پری جهان ایستاد ( جمعه 12 آذر 1395 )
» دانلود آهنگ زیبا و خاطره انگیز یاور همیشه مومن از داریوش ( جمعه 5 آذر 1395 )
» سرطان به سبک ایرانی ( جمعه 5 آذر 1395 )
» واکنش تند محسن چاووشی به شایعات حضور در «سنتوری۲» ( جمعه 5 آذر 1395 )
» تصاویر چهره ها در شبکه‌های اجتماعی ( جمعه 5 آذر 1395 )
» آموزش استفاده حداکثری از سرعت اینترنت در اندروید ( جمعه 5 آذر 1395 )
» آموزش کسب درآمد از اینستاگرام ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» صبحانه، قبل یا بعد از تمرینات ورزشی؟ ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» هشدارهایی در رابطه با کمبود ویتامین B12 ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» دانلود پروژه کامل تجاری اداری ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» دانلود آهنگ بیادماندنی شهریار قنبری با نام قدغن ( جمعه 28 آبان 1395 )
» روانشناسی رنگ قرمز در دکوراسیون منزل ( جمعه 28 آبان 1395 )
» نقش‌های منفی دوست‌داشتنی در سینمای ایران ( جمعه 28 آبان 1395 )